Collection: Editing and Revising and A Sentence A Day Resources

29 products
  • the Hub - A Sentence A Day - ENGLISH - Gr K-2 (DIGITAL)
    the Hub - A Sentence A Day - ENGLISH - Gr K-2 (DIGITAL)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • the Hub - A Sentence A Day - SPANISH - Choose Gr K-2 (DIGITAL)
    the Hub - A Sentence A Day - SPANISH - Choose Gr K-2 (DIGITAL)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • the Hub - Editing, Revising, & More Guide with Student Activity Pages - Gr. 3-7 (DIGITAL)
    the Hub - Editing, Revising, & More Guide with Student Activity Pages - Gr. 3-7 (DIGITAL)
    Regular price USD
    $150.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $150.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • the Hub - Editing, Revising, & More Guide with Student Activity Pages- SPANISH - Gr. 3-5 (DIGITAL)
    the Hub - Editing, Revising, & More Guide with Student Activity Pages- SPANISH - Gr. 3-5 (DIGITAL)
    Regular price USD
    $150.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $150.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Kindergarten - A Sentence A Day - U.S. (PRINTED)
    Kindergarten - A Sentence A Day - U.S. (PRINTED)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Kindergarten - A Sentence A Day - Canada (PRINTED)
    Kindergarten - A Sentence A Day - Canada (PRINTED)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 1 - A Sentence A Day - U.S. (PRINTED)
    Grade 1 - A Sentence A Day - U.S. (PRINTED)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 1 - A Sentence A Day - Canada (PRINTED)
    Grade 1 - A Sentence A Day - Canada (PRINTED)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 2 A Sentence A Day - U.S. (PRINTED)
    Grade 2 A Sentence A Day - U.S. (PRINTED)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • SPANISH - Grade 2 A Sentence A Day - U.S. (PRINTED)
    SPANISH - Grade 2 A Sentence A Day - U.S. (PRINTED)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 2 A Sentence A Day - Canada (PRINTED)
    Grade 2 A Sentence A Day - Canada (PRINTED)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 3 Editing, Revising, & More Teacher’s Manual Only (PRINTED) - U.S.
    Grade 3 editing and revising cover
    Regular price USD
    $115.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $115.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Complete Set - Grade 4 Editing, Revising, & More (PRINTED guide and student books) - U.S.
    Complete Set - Grade 4 Editing, Revising, & More (PRINTED guide and student books) - U.S.
    Regular price USD
    $310.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $310.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 4 Editing, Revising, & More Teacher's Manual Only (PRINTED) - U.S.
    Grade 4 Editing, Revising, & More Teacher's Manual Only (PRINTED) - U.S.
    Regular price USD
    $115.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $115.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 4 Editing, Revising, & More Student Books (Set of 25) - U.S. (PRINTED)
    Grade 4 Editing, Revising, & More Student Books (Set of 25) - U.S. (PRINTED)
    Regular price USD
    $195.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $195.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Complete Set – Grade 7 Editing, Revising, & More (PRINTED guide and student books) - U.S.
    Complete Set – Grade 7 Editing, Revising, & More (PRINTED guide and student books) - U.S.
    Regular price USD
    $188.00
    Regular price USD
    $310.00
    Sale price USD
    $188.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 7 Editing, Revising, & More Teacher’s Manual Only (PRINTED) - U.S.
    Grade 7 Editing, Revising, & More Teacher’s Manual Only (PRINTED) - U.S.
    Regular price USD
    $90.00
    Regular price USD
    $115.00
    Sale price USD
    $90.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Grade 7 Editing, Revising, & More Student Books (Set of 25) - U.S. (PRINTED)
    Grade 7 Editing, Revising, & More Student Books (Set of 25) - U.S. (PRINTED)
    Regular price USD
    $98.00
    Regular price USD
    $195.00
    Sale price USD
    $98.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • Editing & Revising Activity Cards - U.S. (PRINTED)
    Editing & Revising Activity Cards - U.S. (PRINTED)
    Regular price USD
    $55.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $55.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • the Hub - On-Demand Editing & Revising (DIGITAL)
    the Hub - On-Demand Editing & Revising (DIGITAL)
    Regular price USD
    $175.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $175.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • the Hub - All In One Writing Resource - ENGLISH - Gr. 2-8 (DIGITAL)
    the Hub - All In One Writing Resource - ENGLISH - Gr. 2-8 (DIGITAL)
    Regular price USD
    $275.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $275.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • the Hub - Narrative Writing Resource - ENGLISH - Gr. 2-8 (DIGITAL)
    the Hub - Narrative Writing Resource - ENGLISH - Gr. 2-8 (DIGITAL)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • the Hub - Narrative Writing Resource -SPANISH - Gr. 2-5 (DIGITAL)
    the Hub - Narrative Writing Resource -SPANISH - Gr. 2-5 (DIGITAL)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out
  • the Hub - Informational Writing Resource - ENGLISH - Gr. 2-8 (DIGITAL)
    the Hub - Informational Writing Resource - ENGLISH - Gr. 2-8 (DIGITAL)
    Regular price USD
    $130.00
    Regular price USD
    Sale price USD
    $130.00
    Unit price USD
    per 
    Availability
    Sold out